Relacja z warsztatów dla Aktywnych Poznanianek

Written by mgr Magdalena Komosa-Kaźmierczak
Rate this item
(0 votes)

Było tłumnie, radośnie i ciekawie. Wartszaty „Portret kobiety dojrzałej. Piękno – Umysł – Ruch” zorganizowane przez mgr Sławę Połoczańską-Godek w WSZUiE w Poznaniu 9 maja br. przyciągnęły ponad 100 uczestniczek!

Intencją autorki była promocja aktywnego stylu życia wśród kobiet dojrzałych, które niekiedy stają biernie wobec upływającego czasu, nie dostrzegając w swoim wieku szlachetności wypływającej z doświadczeń życia oraz wciąż drzemiącego w nim potencjału piękna. Warsztaty te kierowane więc były do już „aktywnych poznanianek”, jak i tych, które pragną z nową inwencją wejść w swój wiek i wydobyć z niego to, co wartościowe.


 2

Prelekcja na temat pielęgnacji cery rumieniowej.

Dzięki profesjonalnie przygotowanym wykładom i pokazom panie przekonały się, że szafa może pękać w szwach od dobrze dobranych strojów, i bynajmniej nie w odcieniach szarości!, oraz że nad problemową cerą rumieniową skutecznie można zapanować. W innym bloku tematycznym nacisk został położony na zagadnienia zmysłowo-ruchowe, których znajomość pomaga w pozytywnym stosunku do siebie i świata.


 3

Prelekcja na temat higieny wzroku.

Audytorium żywo i spontanicznie reagowało na poszczególne punkty programu, dzięki czemu wciąż utrzymywała się na sali miła i przyjazna atmosfera. O dobry nastrój organizatorzy zadbali również dzięki degustacji herbat owocowych oraz losowanym na końcu warsztatów upominkom od sponsorów.


 4

Odbieranie upominków od sponsorów warsztatów.

Uczestniczki miały ponadto szansę poznać osobiście promotorkę edukacji kosmetologii w Polsce – panią Anielę Goc, założycielkę i kanclerz WSZUiE w Poznaniu, a nawet zaśpiewać jej „Sto lat” z okazji obchodzonych właśnie w tym dniu urodzin.  

5

Zalożycielka i kanclerz WSZUiE w Poznaniu - pani Aniela Goc.


Bardzo możliwe, że sukces tego przedsięwzięcia zapoczątkował nową tradycję w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu organizowania obok sesji naukowych - interaktywnych warsztatów na tak dużą skalę.