Karboksyterapia – nowoczesny zabieg na ciało i twarz

Karboksyterapia – nowoczesny zabieg na ciało i twarz

Karboksyterapia to jedna z bardziej innowacyjnych metod stosowanych w medycynie estetycznej, która zyskuje na popularności dzięki swojej skuteczności i bezpieczeństwu. Zabieg ten, wykonywany w gabinetach kosmetycznych, takich jak Medilaser, polega na podskórnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, co przynosi szereg korzyści zdrowotnych i estetycznych.

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to procedura medyczna, która polega na kontrolowanym wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla (CO2) bezpośrednio pod skórę. CO2 jest naturalnie występującym gazem w organizmie, więc zabieg jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez pacjentów. Metoda ta była pierwotnie stosowana do leczenia problemów z naczyniami krwionośnymi, ale obecnie jest szeroko używana w kosmetyce do poprawy wyglądu skóry i redukcji problemów estetycznych.

Jakie są korzyści z karboksyterapii?

Karboksyterapia oferuje szerokie spektrum korzyści. Jest skuteczna w zwalczaniu cellulitu, rozstępów oraz blizn, w tym blizn potrądzikowych. Poprzez pobudzenie krążenia i zwiększenie poziomu tlenu w tkankach, zabieg sprzyja regeneracji i odnowie skóry. Ponadto, karboksyterapia może być używana do modelowania sylwetki przez redukcję tłuszczu lokalnego, szczególnie w trudnych obszarach, takich jak brzuch, uda i ramiona.

Procedura zabiegu w gabinet kosmetyczny we Wrocławiu

Procedura karboksyterapii w gabinecie kosmetycznym we Wrocławiu jest przeprowadzana z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, które umożliwiają precyzyjne dostarczanie CO2 pod skórę. Zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. W większości przypadków pacjenci mogą wrócić do normalnych aktywności niemal natychmiast po zabiegu. Efekty są często widoczne już po kilku sesjach, choć pełna kuracja zwykle wymaga serii kilku zabiegów, w zależności od celów i potrzeb pacjenta.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Karboksyterapia jest uważana za bezpieczny zabieg, z minimalnymi skutkami ubocznymi, takimi jak lekkie zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, które zwykle ustępują w ciągu kilku godzin. Gabinet kosmetyczny we Wrocławiu zapewnia, że procedura jest wykonywana przez doświadczonych specjalistów, co gwarantuje wysoką jakość i efektywność zabiegu.