Od redakcji

Written by mgr Magdalena Komosa-Kaźmierczak
Rate this item
(0 votes)

„Już wiosna podrosła i bzami tchnie”! Tymi słowami piosenki inaugurujemy nowy rok z „Arkanami Kosmetologii”. I tym razem miło mi jest zwrócić uwagę na kolejne nowe rubryki: „Ciało w kulturze” i „Dossier kosmetologa”. Liczymy, że pierwsza przyciągnie szczególną uwagę wizażystów i stylistów oraz studentów specjalizujących się w kosmetologii upiększającej, gdyż w niej znajdą oni ciekawe inspiracje zaczerpnięte z historii kultury i sztuki dotyczące eksponowania ludzkiego ciała. Druga z kolei ma przybliżać kosmetologom arkana ich pracy z klientami, omawiając kwestie wizerunkowe i biznesowe zawodu.

Coraz intensywniej zaczynamy eksploatować pogranicza kosmetologii i patofizjologii. Tym razem w dziale „Kosmetologia a…” przybliżamy problem cellulitu, zwracając szczególną uwagę na zagadnienia związane z procesami metabolicznymi tkanki tłuszczowej. Szczególnie witamy na naszych łamach studentki kosmetologii, które w rubryce „Wariacje studenckie” opisują związki cellulitu z gospodarką hormonalną.

Trudno, by uroki lata nie kojarzyły się z koszem piknikowym i degustacją dobrych win. O wartościowym wpływie odpowiednich ilości wina na nasz organizm traktuje wnikliwy artykuł w dziale „Natura i kosmetyka”. Oczywiście w owym koszu pełnym pyszności nie może zabraknąć ciekawej lektury. W tym numerze zaznajamiamy czytelników z książką o intrygującym tytule„Dlaczego piękni ludzie mają więcej córek?”. Bo o tym, dlaczego warto czytać „Arkana Kosmetologii” chyba już wiemy!