Zabiegi: HFS i Bio Electro Peeling na warsztatach w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

Written by Mgr Dorota Gaffke-Zabor
Rate this item
(0 votes)

W dniach 22 i 23 listopada 2012 roku w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa nt. „Najnowsze osiągnięcia kosmetologii i dietetyki w aspekcie nauk biomedycznych i psychospołecznych”. Towarzyszyły jej warsztaty szkoleniowe z kosmetologii i podologii. Nowości w kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej przedstawiła firma ABACOSUN prezentująca trzy zabiegi:

- mikropigmentację skóry głowy - HFS (ang. Hair Follicile Simulation),

- bio elektro peeling,

- terapię mikroigłową.

Zabieg HFS jest pierwszym opatentowanym na świecie zabiegiem permanentnej symulacji włosów na skórze głowy. Dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom z problemami naturalnej utraty włosów, łysienia plackowatego lub na skutek chemioterapii. Może również służyć jako metoda „zagęszczania włosów”. Wykonywany jest za pomocą specjalnego rolera, z odpowiednio dobranym pigmentem i podłączonego do urządzenia ORON 57.

Aparat ten gwarantuje 100-procentową precyzję, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz higieny. Najważniejsze jednak w całym zabiegu było to, co mogliśmy zobaczyć na własne oczy. Mężczyzna, który poddał się mikropigmentacji skóry głowy, na skutek naturalnej utraty włosów typu męskiego, w ciągu godziny odmienił swój wygląd. W miejscach, gdzie nie było włosów, pojawiły się ciemne punkciki imitujące ich odrost. Efekt był zaskakujący, przede wszystkim ze względu na doskonale dobrany kolor pigmentu oraz idealnie dopasowaną linię włosów do kształtu twarzy.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż zabieg nie powoduje dokuczliwego bólu, trwa około 1,5 godziny i w związku ze świetnym efektem końcowym na pewno zjedna sobie rzeszę klientów.

 

Mikropigmentację skóry głowy mogą również wykonywać osoby niezwiązane z branżą kosmetyczną, np. fryzjerzy , bowiem nie wymaga ona tak pewnej i stabilnej ręki, jak w przypadku makijażu permanentnego. Jednak linergiści mają zdecydowanie ułatwione zadanie.

Drugim z kolei zabiegiem był Bio Elektro Peeling, czyli eksfoliacja prądami elektrycznymi. Jest to rodzaj nieinwazyjnej mikrodermabrazji, gdzie dochodzi do rozbicia słabych połączeń międzykomórkowych w warstwie rogowej naskórka. Oprócz funkcji złuszczającej, posiada również działanie dezynfekujące i w związku z tym, stanowi barierę przed patogenami zewnętrznymi i bakteriami. Proces złuszczania następuje równomiernie. Zastosowana energia działa w sposób natychmiastowy, co można było zobaczyć gołym okiem. Po pierwsze skóry wyraźnie rozjaśniały się, a po drugie na głowicy widzieliśmy złuszczony naskórek. W trakcie zabiegu czuje się charakterystyczny zapach ozonu, ciepło, dlatego też nie można zatrzymywać głowicy w miejscu. Bio Elektro Peeling przeznaczony jest do każdego typu skóry. Nie narusza naskórka, nie powoduje mikrouszkodzeń, podrażnień, alergii i można wykonywać go przez cały rok. Do zastosowania na suchą bądź mokrą skórę, wtedy działa intensywniej. Pierwsze 2-3 zabiegi można wykonywać codziennie, następnie od 2 do 4 razy w miesiącu lub jednorazowo. Do polecenia w przypadku rozjaśniania przebarwień, rozstępów, spłycania zmarszczek, blizn potrądzikowych, odmładzania dłoni itp.

 

Myślę, że Bio Elekto Peeling jest świetną alternatywą w stosunku do innych metod złuszczających naskórek, ze względu na swoją nie inwazyjność.

Kolejną propozycją firmy Abacosun była terapia mikroigłowa AMTS-H. Zastosowana w aparacie technologia umożliwia wykonanie idealnych nakłuć bez szarpania skóry. Zapewnia to specjalna nakładka, która „trzyma” 9 igieł, umocowanych na okręgu w idealnej pozycji. Aparat wyposażony jest w ładowarkę, więc można stosować go bezprzewodowo, co bardzo ułatwia pracę. Głowica jest lekka i wygodna.

Oprócz budowy i funkcjonalności aparatu, istotną sprawą, jest jego szerokie zastosowanie. AMTS-H stymuluje wytwarzanie kolagenu, jest więc wykorzystywany w zabiegach odmładzających i regenerujących skórę, w spłycaniu blizn, rozstępów, zmniejszaniu porów i stymulacji wzrostu włosów na skórze głowy.

Poza wyżej wymienionymi wskazaniami nie można zapomnieć, że terapia mikroigłowa to głównie metoda polepszająca penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Dlatego też zabiegi wykonywane na warsztatach były ukierunkowane na to właśnie działanie. Mieliśmy możliwość zastosowania szerokiego wachlarza mezokoktajli do różnych problemów skórnych. Były to między innymi ampułki wybielające, liftingujące oraz rewitalizujące, które łączyliśmy z wcześniej wykonanym bio elektro peelingiem. Te ostatnie zostały zaaplikowane po mikronakłuwaniu rozległej blizny, która po zabiegu była żywoczerwona i mocno podrażniona. W ciągu pięciu kolejnych dni zaczerwienienie stopniowo znikało, a blizna stawała się bardziej miękka i plastyczna.

 

W imieniu uczestników warsztatów przeprowadzonych w WSZUiE chciałabym serdecznie podziękować firmie Abacosun, a w szczególności szkoleniowcom, za możliwość zapoznania nas z nowościami dotyczącymi urządzeń kosmetologicznych i przeprowadzania zabiegów z ich użyciem.